46099014 2089115207806976 4559845840474079232 nSrdečně vás zveme na adventní koncert souboru Musica Dolce Vita s názvem Adventní kalendář, který se bude konat 6. 12. 2018 v kostele sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích (Bohnická 30, Praha 8, BUS č. 102).

Soubor MUSICA DOLCE VITA působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti, ale také v Německu, Polsku a Litvě.
U zrodu tohoto tělesa stály dvě současné členky tria harfenistka Zbyňka Šolcová a mezzosopranistka Daniela Demuthová. Zakládajícím členem souboru byl také flétnista České filharmonie Jan Machat, jehož v roce 2007 nahradila špičková sólová flétnistka Žofie Vokálková, která přinesla do hry tria ženskou lehkost a brilantnost a též řadu nových podnětů a původních originálních skladeb.
Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Teplické komorní filharmonie.
V roce 2009 vystoupilo v přímém přenosu Adventního koncertu na ČT 1, v prosinci roku 2011 představilo svoji desku Adventní kalendář posluchačům Rádia Proglas. V roce 2013 se všechny členky tria staly hostem Jaroslava Svěceného v pořadu Noční mikrofórum na Českém rozhlase 2. Na televizi Barrandov jsme mohly dámám z tria fandit v kulinářské soutěži Kolotoč v kuchyni (2016). Především flétnistka Žofie Vokálková je častým hostem televizních a rozhlasových pořadů.

Vstupné dobrovolné. www.musicadolcevita.eu  -pp-

FB udalost