Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
- Věřit je těžké. Buď byl vychován ve víře nebo udělal zkušenost s Bohem. Víra je dar, který dostáváme při křtu. Ale jak se k víře postavíme, to je každého věc. Víra není o diskusi. V naší době se pořád diskutuje.
- Víra je ze slyšení, není racionální, i když racionalita je také důležitá. Pokud se zdůrazňuje nějaká věc, která není ke zdůrazňování, vzniká hereze a těch bylo v křesťanství mnoho. Ježíš nás osvobodil od lpění na předpisech. Víra není o formálním dodržování předpisů, ale o vztahu člověka k Bohu. K Bohu se dostáváme modlitbou, ale ne formálně odříkávanou modlitbou, ale modlitbou srdcem, touhou.
- Kdo formálně odříkává Otče náš, i když v Boha nevěří, tak to je špatné. Naše společnost rozšiřuje mantinely. Dnes je to hlavně 5. a 6. přikázání. Nesesmilníš – ale to není jen o radosti, to patří pouze do manželství. Eutanázie – to není v pořádku. Smrt určuje Bůh. Bůh nám dává mantinely, abychom na zemi žili správně a dobře.
- Mnoho lidí ví, co dělá špatně, ale nemá pevnou vůli. Mnohé věci vidíme povrchně.
- Svaté přijímání nám dává sílu, abychom zvládli těžší nebo těžké období. Bůh je v našem srdci, dává nám nadhled nad našimi problémy.
- Jsou lidé, kteří nejdou ke zpovědi, protože si to chtějí nejdřív vyřešit sami. Ale to nejde. Je třeba se zpovídat. Je třeba mít víru. Je třeba věřit Bohu. A také vytrvat.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.