30. prosince bratr Alois ve štrasburské katedrále oznámil, že příští evropské setkání se bude konat od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015:

„Sejdeme se k němu ve městě, které se nachází v samém středu Evropy. Bude to město Praha.“

FRA_3069-600px

Pražský arcibiskup, kardinál Duka, předseda České biskupské konference, a předseda Ekumenické rady církví v ČR, Daniel Fajfr, přijeli do Štrasburku zvlášť při této příležitosti.

Kardinál Dominik Duka řekl:

Milí mladí přátelé! S radostí vás zvu na mezinárodní setkání mladých křesťanů, které připravuje komunita Taizé v České republice v Praze, v městě, které leží ve středu Evropy a které je od počátku našich dějin duchovním i kulturním centrem nejenom naší vlasti, ale celé střední Evropy.

Uvítá vás monumentální panoráma Pražského hradu s katedrálou sv. Víta, řada chrámů a kostelů křesťanských církví, které v Praze působí a hlásají evangelium. Těší se na vás také vaši bratři a sestry křesťanských církví a doufají, že prožijete přelom let 2014–2015 v naší matce měst, Praze.

Zdroj: http://www.taizepraha.cz