Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.

- Evropa od Francouzské revoluce přestává vnímat a uznávat Boha. Vlivem mnoha objevů ve vědeckém světě vzniká dojem, že Boha nepotřebujeme. Žijeme, jako bychom chtěli poručit větru, dešti. Člověk, který začíná stárnout, to často neumí. Je třeba se učit přijímat fakt, že jednou umřeme. Člověk ztrácí rozum, učí se trpělivosti. Staří bývají paličatí, nechtějí pít, mýt se. Málokdo stárne s noblesou. Život má cenu až do svého konce. Kniha Job ukazuje řešení. Přicházejí rány, pohromy. A pak zůstává stále věrný Bůh. Naposledy bylo to, že dostal Job všechno zpět a ještě navíc.
- Víra je o věrnosti. Jsme tvrdohlaví, ale musíme se sklonit před Pánem Bohem a věřit, že vše je nám k dobrému. Víra je závislá na modlitbách. Je třeba být trpělivý, věrný a vytrvalý v modlitbě. Modlitba není promarněný čas.

<<  Červenec 2018  >>
161718192021