Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.

- Benedikt XVI. ve své knize Poslední rozhovory mluví o tom, že to s křesťanstvím není vůbec špatné. II. vatikánský koncil chtěl některé věci posunout. Že nejsme skanzen, ale živá církev.
- Evropa je utlumená. Lidová zbožnost je důležitá, ale v různých krajích je jiná. Benedikt XVI. říká, že máme veliké rezervy. Že máme svůj křesťanský život zvnitřnit, prožívat uvnitř sebe.
- Máme v klášteře studenty ze Slovenska a ti mají svou víru tradiční. A já se snažím, aby svou víru prožívali osobně. Aby to nebylo zvykové. Náboženská výchova dětí se předává zkušenostmi v rodině. To není věc katechetů. Osobní víra není o znalostech. Je třeba znát učení katolické církve a v mém srdci se mají měnit a rozvíjet některé hodnoty. Je třeba vnímat věci srdcem. Je třeba žít s Pánem Bohem. Je třeba mít čas na modlitbu. Udržovat s Bohem kontakt. Bůh je v mém srdci. Ježíš Kristus je Cesta, Pravda a Život. Skrze Ježíše Krista se dostáváme k Bohu už teď na zemi. Víra nás osvěcuje jinak než rozum. Víra nejsou emoce. Je to něco jiného. Je to jistota, která nás osvěcuje, vede.
- S křesťanstvím to vůbec není beznadějné. Není to charita, není to starost o nemocné. Hlavně udržovat osobní vztah s Bohem, a až pak následuje činnost, která z víry vychází. A když člověk nevěří, nemá důvod dodržovat Desatero.

<<  Červenec 2018  >>
161718192021