Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Důležitá je odpovědnost křesťana. Např. při křtu dítěte. Rodiče slibují, že dítě povedou k Pánu Bohu. Když mají snoubenci svatbu, slibují, že spolu vše ponesou. Dobré i zlé. Ale pak přijde problém a rozvádějí se. A rozhodnutí biskupa či kněze, zda znovusezdaní mohou ke svátostem, je důležité. A papež dává odpovědnost kněžím, aby rozhodli, zda mohou či nemohou. A vzniká problém. Mnozí, i někteří kardinálové, chtějí přesný předpis. Ale život není o předpisech, život je pestrý.
- V politice platí, že ne o všem se smí mluvit. Mluví se o politické korektnosti. Když se mluví o toleranci, tak to platí jen tam, kde mě to nezajímá. Ale pokud je něco proti mému křesťanskému přesvědčení, tam je to jiné. Nemůžu respektovat něco, co je proti křesťanství. Např. praktikující homosexuálové. Něco jiného je latentní homosexuál, který ale svou sexualitu nepraktikuje. Musíme mít jasné stanovisko.
- Kněz nám má pomáhat unést naše starosti. A Bůh nechce nic, co bych nemohl unést. Je třeba rozlišovat, brát věci do hloubky, nebýt povrchní. Jak se říká, aby nás Pán Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Duben 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171821
242528
      

Odkazy

cz2018 Headerlogo

Logo osmicky

Stare Bohnice

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice
Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8

 

Facebook