- A za koho pokládáš Ježíše Ty? Mesiáš, to označení bylo provokativní. Petr nevěděl, co říká. Petr mluví prorocky, ani neví, proč a co říká.
- Ježíš mě miluje.
- Restituce. V roce 1948 církevní majetek ukradli a dnes se lidé bouří. Ale Ježíš říká, že brány pekel Církev nepřemohou. Dnešní papež boří zajeté zvyklosti, proto ho jeho spolupracovníci kritizují. Svatý otec je proti přepychu, a tak někdo má strach, aby o to nepřišel. Svatý otec dává důraz na svátosti, na mši svatou, na modlitbu. Je mu jedno, co tomu řeknou lidé. Je upřímný, opravdový.
- Naším úkolem je, abychom pod vlivem Ducha Svatého vnímali, co je správné a co ne. Co je důležité a co je méně důležité.
- Mnozí křesťané jsou povrchní. Poznám, že jsem věřící, když se mi stane něco nepříjemného.
- Církev je Boží organismus, který nám dává sílu a odvahu, abychom se nebáli.

<<  Září 2017  >>