- Daniel byl prorok, který připravoval lidi na velké utrpení, a aby se nebáli. Svatý Petr zase říká, jak zakusil Boží slávu, i když nerozuměl, o čem to je. Nevěděl, proč se to všechno stalo. Teprve později si to uvědomil.
- Hora Tábor je podobná naší hoře Říp. Kdybychom věděli, co budeme prožívat ve svém životě, bylo by to k neunesení. Bůh nám zakrývá to, co nás čeká. A když přijde utrpení, je nám to k dobru. Člověk se utrpením učí. Máme se učit nevšímat si nepodstatných věcí.
- Máme se učit prožívat svá utrpení s tím, že vše předkládáme Bohu.
- A Eliáš a Mojžíš na hoře Tábor znamená, že vše má kontinuitu.

<<  Leden 2018  >>

Kulturni Osmicky