- Každý z nás má svou představu zbožnosti a kajícnosti. Jak vzniklo zlo, to jsou jen teologické úvahy. V Bibli to ale není. Je tam jen poznámka. Nevíme, jak to bylo a je. Ježíš to přirovnává k dobrému semenu, to je to, co máme sobě. Zlo, to je obrovské tajemství. Nevíme, jak se zlo do nás dostává. Ježíš říká, nechte zlo růst a na konci věků se to vyřeší.
- Neměli bychom hodnotit jiné lidi. Jsme kritičtí, ale máme v sobě stíny. Kdo je radikál, v obyčejných věcech nemá nic řešit.
- Byla žena, která byla skvělá, ale pomlouvala. A nevěděla o tom. Lidé se jí vyhýbali, ale ona to nevnímala.
- Být si vědom, že všechno se vyřeší na konci časů.

<<  Srpen 2017  >>