Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- O prázdninách máme odpočívat, to ale většinou neumíme. Každý odpočívá jinak. Workoholici to neumějí vůbec. Mnozí se domnívají, že když nic nedělají, tak lenoší. Lenošit ale znamená, že když má někdo něco dělat a nechce se mu, tak se chytá jiné práce, jen aby nemusel dělat to, co má.
- Vzdělaní lidé mívají někdy problémy s vírou. Diskutují, ale v diskusi Bůh není. Chybí nám víra, že nás Bůh má rád. Že o mne osobně Pán Bůh velmi stojí. Všechno je milost, ale člověk musí o tu milost stát, uvědomovat si ji. Je ale malá víra nebo dokonce žádná víra, když nechodíme ke svátostem.
- Jsou zakázané bezlepkové hostie. Jsou předpisy, jaké víno a jaké hostie se mohou používat. Víno musí být přírodní, nepřislazované. Proto nechci podávat malým dětem pod obojí, protože víno je trpké a děti mají pak špatný prožitek. Hostie musí být přirozené, nikoliv upravované, jako jsou bezlepkové hostie. Církev se brání tomu, aby se něco upravovalo. Tedy musí být pšeničná mouka bez jakýchkoliv přídavků.
- Když mám víru, nemám se čeho bát. Bohu na mně osobně záleží. Nikdy na nikoho nezapomíná.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171821
242528
31     

Odkazy

Facebook