Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- V 1. čtení je ukázána odměna za to, že žena byla zbožná a sloužila prorokovi. Ač byla neplodná, měla pak syna. Ve Starém zákoně bylo dost mimořádných lidí, kteří se narodili mimořádným způsobem, většinou starým a neplodným ženám.
- V evangeliu se jedná o to, že máme klást ve svém životě Boha na první místo. Pán Bůh má být tím nejdůležitějším.
- O děti se máme starat, ale nad nimi je Bůh. Láska se projevuje činy. Jestliže je víra malá, pak se to projeví i ve vnějších projevech. To bylo vidět v komunistické éře. Ne každý byl hrdina. A lidé se báli už předem. Mnohým vyhovovalo, že je náboženství utlumeno, protože Boha tolik nepotřebovali. My máme vědět, kdo je pro nás Pán Bůh.
- Z Božího pohledu si máme uvědomit, že všechno je zkouška. Že dostanu i milost, abych to unesl. Je ale třeba si uvědomit, že jsem ubožák, že bez Boha nejsem vůbec nic. Vzít svůj kříž, neodmítat ho, ale přijmout. Důvěřovat Pánu Bohu, že vše, co máme, je pro nás dobré. I když máme trápení, máme druhým pomáhat.
- Proto chodíme do kostela, abychom načerpali sílu. V každém z nás dřímá hrdina. Být si vědom hierarchie hodnot. Jsou rodiče, kteří i svým čtyřicetiletým dětem diktují, co mají dělat. 
- Důvěřovat Pánu Bohu a nebát se.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171821
242528
31     

Odkazy

Facebook