Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Jsou lidé, kteří si myslí, že jsou věřící, a přitom myslí především na hmotné věci. Nevíme, kdy zemřeme. Smrtí se život nekončí, ale mění. Ježíš říká: „Nebojte se“. Bojíme se nemocí, máme bujnou fantazii a domýšlíme věci, které se třeba ani nestanou.
- Duše je oživující princip nás samých. Tělo je schránka, oživená duší. Duše je zakletá v našem nemotorném těle a má ohromné možnosti a schopnosti. Moje lidské tělo se má naučit poslouchat svoji duši. Při posedlosti je duše omezená a vytlačená zlým duchem. Lidské tělo se vzbouří a nechce duši poslouchat.
- Je třeba mít víru. Cítím, že mám udělat to a to, a přesto je to někdy nemožné. Pokud je tělo a duše v symbióze, ve spojení, pak je souhra, souzvuk. Takový člověk se projevuje jinak než většina lidí. Žije jinak. Je považován za asketika, že se příliš ovládá.
- Máme se učit, aby moje duše byla spokojená. Pak jsem dokonce uchráněn před nemocemi. Od 2. světové války jsme vychováváni především sobecky, egoisticky. Je třeba špatné věci přijmout. Musíme si být vědomi toho, že mým nepřítelem jsem já sám.
- Domácí násilí je důsledkem rozmazlenosti. Já chci to svoje a ten druhý mi to nechce dát. Je třeba žít v harmonii s Pánem Bohem.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171821
242528
31     

Odkazy

Facebook