- V této době bývá svěcení nových kněží. V Čechách to bývalo na svátek sv. Petra a Pavla, na Moravě na svátek sv. Cyrila a Metoděje.
- Mnoho lidí nechápe podstatu kněžství. Je třeba prohlubovat víru, nestačí pouze vnější věci. Je třeba vnímat své vlastní svědomí.
- Je třeba vnímat, co je hřích. Nedržet se toho, co ještě smím a co už ne. Ale je třeba vycházet od maličkostí.
- Kněžství je milost. Je pouze pro muže. Stává se knězem, když na něj biskup vloží ruce a pomaže ho olejem. Posláním kněze není opravovat kostely. Ale má pomáhat lidem a zprostředkovávat lidem Boží milosti. Má nás vést k Bohu. Je třeba ale věřit v sílu kněze, kterou má od Boha. Je třeba se modlit za zpovědníka. A nikoliv diskutovat se zpovědníkem. Ne se obhajovat. Máme žít křesťanským způsobem života. Znát katechismus a podle toho žít. Nedívat se na špatné příklady některých posvěcených osob. Kněz může mít slabosti, ale ve věcech víry je chráněn Bohem, tam se nemýlí. Za těmi věcmi stojí Bůh, nikoliv slabý kněz.

<<  Říjen 2017  >>