- Proměnění Páně se vždy čte 2. neděli postní. Jinak má svůj svátek 6. srpna.
- Připravujeme se na utrpení a vzkříšení Páně. Ježíš chtěl ukázat Petrovi, Janu a Jakubovi, že po utrpení přijde vzkříšení. Že utrpení je výkupná oběť a slavné vzkříšení je důsledkem. Je to znamení i pro nás, že po našem trápení přijde něco nádherného. Je to pro nás povzbuzení. Svatý Pavel píše, že smrtí se život nekončí, ale mění. Víme, že konec bude šťastný, ale do té doby je tu i utrpení. I to je důvod, proč mučedníci zvládali svá utrpení. Matka Vojtěcha, P. Toufar a další, všichni věděli, že se to zúročí nejen pro ně, ale i pro budoucí generace. Naučit se obětovat své trápení za další generace, za děti, za vnoučata atd. Pán Bůh může proměnit špatné věci, které jsme si sami zavinili, do úžasných věcí.

<<  Říjen 2017  >>