- Většina lidí není schopna spojit svůj náboženský život s obyčejným lidským životem.
- 70 let se u nás neválčilo. A mnozí si neuvědomují, že Pánem všeho je Bůh. A my se máme dobře. Honíme se za slevami, přepočítáváme vše na peníze. Ale je třeba žít Bohem.
  Max Kašparů pojal 7 hlavních hříchů následujícím způsobem:
-         Pýcha se stala zdravým sebevědomím
-         Nestřídmost se povýšila na životní úroveň.
-         Z lakomství se stal zákon ekonomiky.
-         Závist se změnila v boj o spravedlnost.
-         Hněv je jako zdravá reakce na nekorektní jednání druhých.
-         Smilstvo – to je prevence proti neurozám.
-         Lenost je, že si dokážu vše omluvit.
   A dále:
-         Hulvátství – to je svoboda projevu.
-         Okrádání – to je svoboda trhu.
-         Zanedbávání výchovy dětí – nedávají se dětem žádné mantinely.
-         Tolerance – to je dnes ustupování zlu.
- Věci se nenazývají pravým jménem.
- Jak mám být s Pánem Bohem celý týden? Nejen v neděli. Bůh se o nás stará. I když mám obavu, tak vím, že Bůh se o mne postará. Je k tomu ale potřeba víra.

<<  Srpen 2017  >>