Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

xIMG 3211KULTURNÍ OSMIČKY je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla. Kulturní Osmičky se pořádají nepřetržitě od roku 2008 vždy osmého dne v měsíci od  19:30. Během letních prázdnin se koncerty nekonají. Repertoár je velmi rozmanitý - od klasiky přes folk, jazz až po divadelní představení. Vstupné je dobrovolné, podrobnosti o koncertech najdete na stránkách www.osmicky.cz

Máte tip na koncert? Chcete si u nás zahrát? Napište nám!
Kontakt: Ing. Renáta Molová, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.facebook.com/renata.molova
 
FB Osmicky
 

 

 

STAROBOHNICKÉ POSVÍCENÍ

Posvícení je vzpomínková slavnost na posvěcení kostela. Výraz posvícení znamená totéž co posvěcení. Slavilo se původně ve výroční den posvěcení kostela, které bylo vždy velmi slavnostně připomínáno. Vzhledem k nejednotnosti oslav posvícení roku 1786 císař Josef II. nařídil slavit posvícení jednotně třetí říjnovou neděli po svátku svatého Havla – odtud termín havelské posvícení. V nové době v obcích, kde není známé datum posvěcení kostela, se drží dále tzv. císařského posvícení, jinak přešli k oslavám na den známého data.

Kostel svatého Petra a Pavla v Praze 8 – Bohnicích  byl vysvěcen 30. května 1158 biskupem Danielem za přítomnosti krále Vladislava a jeho ženy Judity. Autentika kostela (doklad o vykonaném svěcení, tedy vlastně zakládací listina) je zachována v originále, tvoří nejstarší dokument tohoto druhu v Archivu hlavního města Prahy a je prohlášena za kulturní památku.

Starobohnické posvícení pořádá naše farnost ve spolupráci s Městskou částí Praha 8 nepřetržitě od roku 2008. Jedná se o neziskovou akci, kterou vytvářejí dobrovolníci z řad farníků a jejich přátel. Na jeden den se náměstí ve Starých Bohnicích promění ve staročeský jarmark spojený s bohatým doprovodným programem. Součástí je program na pódiu, hra pro děti, tradiční tombola a historický průvod.

STAROBOHNICKÉ VÁNOČNÍ TĚŠENÍ

je obdoba Starobohnického posvícení.

Náměstí ve Starých Bohnicích se opět promění ve staročeský jarmark, doprovodné akce se nesou v duchu doby adventní a mají ryze nekomerční charakter. V posledních letech se Starobohnického vánočního těšení účastí také skauti, kteří do Starých Bohnic přinášejí betlémské světlo z Vídně a jsme tak jedno z prvních v Praze, kde je možné si pro něj přijít.

Smyslem Starobohnického vánočního těšení je umožnit všem bohnickým sousedům potkat se v předvánočním čase a strávit spolu pěkné odpoledne bez obvyklého předvánočního shonu. Vrcholem Starobohnického vánočního těšení je průvod Josefa a Marie z Nazereta do Bertléma, kteří organizují naši farníci. 

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
1112131416
192023
262730

Odkazy

banner KV 234x60 v2

Stare Bohnice

Kulturni Osmicky

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice
Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8

 

Facebook